Zainwestuj w Mercedesa! Dlaczego ulokowanie oszczędności w autach to dobry pomysł?

Samochód inwestycyjny, czyli jaki?

Nie każde auto będzie dobrym zakupem z perspektywy inwestycji. Samochód, który chcemy w przyszłości sprzedać drożej, niż go kupiliśmy, powinien wpasować się w konkretne założenia. Dużą rolę odgrywa tutaj stan techniczny pojazdu. Im mniej koniecznych napraw, tym wyższa wartość samochodu, dlatego przed zakupem należy sprawdzić kondycję silnika, układów hamulcowego i chłodniczego, opon, świateł, a nawet wycieraczek. Innym ważnym kryterium jest wygląd auta. Samochód powinien się dobrze prezentować i być w jak najbardziej oryginalnym stanie – to pozytywnie wpływa na jego wartość.

Jeśli samochód jest w dobrym stanie technicznym, a jego wygląd nie przywodzi na myśl żadnych podejrzeń, można skupić się na innych ważnych aspektach aut inwestycyjnych. Należy do nich przede wszystkim fakt, że samochód został wyprodukowany w limitowanej serii. Poza tym potencjalni przyszli nabywcy z pewnością docenią niski przebieg samochodu lub jego niepowtarzalną historię, z czym wiąże się rocznik danego auta.

 

 

Wzrost cen aut luksusowych

Miernik, który pokazuje wzrosty cen dóbr luksusowych – Knight Frank Luxury Investing Index, wzrósł średnio o 193% w ciągu ostatniej dekady, jeśli chodzi o samochody klasyczne i luksusowe. Z kolei z raportu „Rynek dóbr luksusowych w Polsce. Luksus w niepewnych czasach” opublikowanego przez KPMG wynika, że samochody premium i luksusowe są w naszym kraju największym segmentem rynku dóbr luksusowych. Ceny samochodów idealnych pod inwestycje rosną, ale konsumenci kupują auta drogie i wyjątkowe z perspektywą udanego zarobku w przyszłości.

 

 

Inwestycyjne youngtimery Mercedesa

Mianem youngtimerów określamy samochody, które są klasykami gatunku, ale nie są aż tyle lat na rynku, by określać je jako kolekcjonerskie. Youngtimerami można się swobodnie poruszać, czerpiąc z przejażdżek niemałą przyjemność. Trwałość i komfort to kolejne cechy tych samochodów. Ich wiek nie jest jednoznacznie określony – przyjmuje się, że youngtimerami są „pełnoletnie auta”, a przedział waha się od 20 do 25 lat pojazdu.

Samochodem, w który zdecydowanie warto zainwestować, jest Mercedes W124 – symbol lat 90., nieprzeciętnie trwały model, spełnienie snów wielu Polek i Polaków w tamtych czasach. Najwięcej warte są Mercedesy W124 w usportowionej wersji E500, ale E420, E320, E300 czy E280 również mają szansę być rozchwytywanymi youngtimerami. Poza wytrzymałością W124 jest ceniony za swoje klasyczne i ponadczasowe linie. To elegancki samochód, który nie traci na atrakcyjności z upływem czasu – a to przyciąga wielu entuzjastów motoryzacji.

 

Oto kilka innych ciekawych modeli:

  • Mercedes-Benz SLR McLaren – limitowany model, powstały w wyniku współpracy z firmą McLaren. Wyposażony w silnik V8 o mocy ponad 600 KM, był jednym z najszybszych samochodów swojego czasu. Liczba wyprodukowanych egzemplarzy była ograniczona, dlatego każdy z nich wzbudza zaciekawienie kolekcjonerów.
  • Mercedes-Benz SLS AMG – ten model jest wyjątkowo atrakcyjny ze względu na klasyczne drzwi skrzydłowe i charakterystyczny wygląd. Samochód napędzany silnikiem V8 o mocy ponad 570 KM, był kontynuacją ducha legendarnego 300SL Gullwing z lat 50.
  • Mercedes-Benz C63 AMG Black Series – wyróżnia się charakterystycznym wyglądem, a także mocniejszym silnikiem V8, który dostarcza ponad 500 KM. To jeden z najbardziej pożądanych modeli z rodziny C-Klasy wśród kolekcjonerów.
  • Mercedes-Benz CLK DTM AMG – niemal rajdowy samochód drogowy zbudowany dla spełnienia homologacji DTM. Wyprodukowano tylko 100 egzemplarzy tego modelu, co sprawia, że jest on niezwykle rzadki.
  • Mercedes-Benz SL65 AMG Black Series – ten model Black Series wyróżnia się unikalnymi modyfikacjami aerodynamicznymi i mocnym silnikiem V12. Jego wartość inwestycyjna wzrasta, ponieważ jest to jedno z najbardziej ekstremalnych wcieleń SL-klasy.

 

 

Legendy w Duda-Cars

Klasyczne youngtimery Mercedesa możesz nabyć w salonach Duda-Cars! W naszej ofercie znajdziesz następujące modele:

Legends Duda-Cars poza sprzedażą samochodów z potencjałem inwestycyjnym, zapewnia ich serwis i odrestaurowanie. Jeśli Twój youngtimer potrzebuje naprawy karoserii, pielęgnacji tapicerki czy przygotowania do jazdy po dłuższym okresie nieużytkowania, to nasze salony oferują te i inne usługi, których będą potrzebować Twoje klasyki.

 

Bez względu na to, czy Twoją motywacją jest pasja do motoryzacji, chęć posiadania samochodowej perełki czy potrzeba inwestycji, rynek pokazuje, że decyzja o ulokowaniu swoich oszczędności w autach przyniesie korzyści w przyszłości. Jeśli zatem potrzebujesz wsparcia w wyborze odpowiedniego samochodu albo też szukasz specjalistycznej pomocy w serwisie – zapraszamy do salonów Mercedes-Benz Duda-Cars: czekamy na Ciebie w Poznaniu, Wrocławiu, Lesznie i Golęczewie!

Powrót do listy artykułów

Polecane wpisy: