Każdy samochód jest inny.

Nawet gdy weźmiemy pod uwagę ten sam model i rocznik, to nie znajdziemy dwóch identycznych egzemplarzy. Samochody w trakcie swojego życia traktowane są różnie, jeżdżą w różnym klimacie, częściej lub wcale, po drogach zimą odśnieżanych solą, lub nad brzegiem oceanu, i każdy ze względu na swój unikatowy stan potrzebuje indywidualnego traktowania.

Renowacja

Wiemy jak ważnym i wieloetapowym procesem jest renowacja według najwyższych standardów, dlatego prace rozpoczynamy od rozłożenia samochodu na części pierwsze. W nowoczesnych warsztatach w Golęczewie, po wykonaniu dokładnego spisu, dokonujemy selekcji części w zależności od ich stanu zużycia na następujące kategorie:

  • części kwalifikujące się do regeneracji,
  • części wymagające rekonstrukcji,
  • części fabrycznie nowe.

Jak przebiega renowacja samochodów Legends?

W Legends przywiązujemy szczególną uwagę do profesjonalnej, i jak najbardziej zgodnej z oryginałem odbudowy pojazdu. Posiadając zespół specjalistów, dzięki dostępowi do nowoczesnych narzędzi, bazy części zamiennych czy wyspecjalizowanego studia autodetailingowego, możemy zaproponować:

  • częściową renowację,
  • odświeżenie powłoki lakierniczej lub wnętrza,
  • kompletną odbudowę pojazdu.

Niezależnie, którą opcję wybierze klient, całemu procesowi towarzyszy dokumentacja zdjęciowa, tak aby na każdym etapie prac właściciel miał wgląd w postępy.

W Legends nie skupiamy się jedynie na kompleksowych pracach renowatorskich.
Jesteśmy w stanie zaoferować dowolną składową całego procesu renowacji, jako osobną usługę.
Usługę w zgodzie z technologią i w oparciu o oryginalną dokumentację techniczną danego modelu.

Blacharnia

Kiedy karoseria zostaje pozbawiona wszystkich zbędnych elementów wyposażenia i wnętrza, blaszany korpus samochodu trafia do oczyszczenia i zaczyna swoją czasochłonną wizytę w dziale blacharskim Legends. Karoseria po oczyszczeniu ujawnia wszystkie swoje sekrety, wady i braki, ale to dla naszych specjalistów nie stanowi problemu. Dysponując wiedzą, doświadczeniem, technologią, a przede wszystkim gronem specjalistów, jesteśmy w stanie nie tylko naprawić, ale i odtworzyć zniszczony korozją element karoserii. Posiadając dokumentację fabryczną danego modelu oraz ramę, która służy za wzór, jesteśmy w stanie odtworzyć nawet konstrukcję samochodu, zachowując standardy i procesy użyte przy jego produkcji.

Lakiernia

Po zakończeniu prac blacharskich, karoseria trafia do specjalistów lakierniczych Legends. Lakierowanie pojazdu to nie tylko bogaty wybór produktów do lakierowania, ale również kabina bezpyłowa i coś bez czego żadna profesjonalna lakiernia nie osiągnie pożądanych efektów: strefa przygotowawcza. Dekontaminacja, odtłuszczanie, zabezpiecznanie, równanie powierzchni, odparowywanie i sezonowanie, to długotrwałe procesy, które wymagają precyzji.

Kiedy karoseria jest gotowa do malowania w kabinie bezpyłowej, lakiery i technologia zostaje wybrana i zatwierdzona, pojawia się na niej kolor z palety wybrany przez właściciela pojazdu.

Mechanika

Równolegle z procesem przygotowania i lakierowania, działy mechaniczne poddają renowacji elementy zawieszenia, odbudowują elementy układu napędowego, silnika i skrzyni biegów.

Wnętrze

Wnętrza klasycznych mercedesów to dzieła sztuki użytkowej w niczym nie ustępujące kultowej i wyznaczającej trendy w motoryzacji sylwetce. Osobny zespół dba o poprawny stan elementów wnętrza oraz galanterii samochodu poddanego pracom renowacyjnym.

Zadbamy o to by chromowane, drewniane, czy skórzane elementy wnętrza, znów wyglądały tak, jakby dopiero co wyszły z rąk rzemieślników fabryk Mercedes-Benz.

Zakończenie procesu

Po kilkumiesięcznych pracach dedykowanych zespołów, powstaje wzorcowy Mercedes nie odbiegający od pierwowzoru, który opuścił fabrykę. Do wszystkich etapów renowacji właściciel samochodu otrzymuje bogatą dokumentację fotograficzną oraz możliwość monitorowania prac renowacyjnych online.

Proces renowacji klasycznych Mercedesów w blacharni Legends.

Ogień, iskry i trzaski formowanej blachy. Tak właśnie wygląda pierwszy proces renowacji klasycznych Mercedesów w blacharni Legends. Zobacz w akcji naszych "rzeźbiarzy", którzy zgodnie ze sztuką i procesami typowymi dla danego modelu, przywracają karoserię samochodów do fabrycznego stanu.