Premiera Nowego AMG GT w Duda-Cars

Wyjątkowy wieczór w Duda-Cars z Mercedes-AMG

Klienci Duda-Cars we Wrocławiu i Poznaniu, mieli okazję poznać nowego członka najszybszej rodziny świata – mowa oczywiście o najnowszym Mercedes-AMG GT (C192). Premierowy egzemplarz, to flagowa wersja GT 63 4MATIC+ - model szczycący się czterolitrowym silnikiem V8, generującym 585 KM i 800 Nm. Pierwsza „setka” pojawia się na cyfrowym liczniku już po 3,2 sek. Te wartości, jakże imponujące, są odniesieniem do stale kultywowanego dziedzictwa marki z Affalterbach.

Mówiąc o przyszłości motoryzacji, nie sposób było nie powiedzieć o legendzie marki AMG – jej historii i modelach, które były pośrednimi i bezpośrednimi poprzednikami najnowszego GT. Jeśli zaś mowa o historii – nie mogło zabraknąć Legends Duda-Cars. Aby uświetnić premierowe wydarzenia, pojawiliśmy się tam, aby zabrać naszych gości w podróż po świecie pasjonatów motoryzacji i „petrolhead’ów”, w których żyłach płynie wysokooktanowe paliwo.
 

 

Sportowy klasyk – Mercedes-Benz SLC 450 5.0

Najstarszym reprezentantem sportowych Coupe podczas wydarzeń, był Mercedes-Benz SLC 450 5.0 (C107) z aktualnej oferty Legends. Egzemplarz z roku 1979, z pięciolitrowym silnikiem V8, wyposażony w przedni spliter i tylny spojler na klapie bagażnika, został wyprodukowany zaledwie w ilości 2 769 sztuk. Model wyjątkowy i przyciągający wzrok, ma również iście sportowe DNA - zespoły fabryczne Mercedes-Benz ścigały się tym modelem w  rajdach długodystansowych, zdobywając tytuły w klasyfikacji generalnej zarówno w Ameryce Południowej, jak i Afryce.

 

Uskrzydlone AMG – Mercedes-AMG SLS Black Series

               Jeden najbardziej ikonicznych modeli, bezpośrednio nawiązujący swą budową do legendy - „Gullwing’a” 300 SL Coupe. Drzwi otwierane ku górze, ogromna maska, sprawiająca wrażenie, jakby miała się nie kończyć, kryjąca silnik V8 o pojemności 6,2 litra, kolor „Solar Beam”… a gdyby wyjątkowości samemu modelowi SLS miało zabraknąć, prezentowany egzemplarz to wersja Black Series. Wyprodukowano go zaledwie 350 sztuk, Nadwozie wykonane głównie z aluminium, włókna węglowego i kompozytów, co pozwoliło na zmniejszenie masy i zwiększenie sztywności nadwozia. Zastosowano rozwiązania aerodynamiczne, takie jak większe wloty powietrza, spoiler tylny oraz dyfuzor, zapewniające lepszą przyczepność i stabilność przy wysokich prędkościach. Przyglądając się bliżej temu modelowi, doceniając jego świetnie narysowaną linię i wyjątkowo aktualny i świeży wygląd, aż ciężko uwierzyć, że od prezentacji modelu mija w tym roku już 15 lat…

 

Wyjątkowy poprzednik – Mercedes-AMG GT Black Series

               Jeden z najbardziej wyjątkowych i ekskluzywnych modeli AMG, oferowany jeszcze niedawno w salonach Mercedes-Benz. Samochód był produkowany w latach 2014-2021, a w polskich salonach jego cena zaczynała się od ponad 1,7 mln złotych. Mercedes-AMG GT Black Series, bo o nim mowa, to najbardziej usportowiona, nastawiona na emocje i wyniki sportowe podczas jazdy torowej, wersja poprzedniego GT. Jej drapieżny, niemal agresywny wygląd, budzi respekt od pierwszego spojrzenia. Konstrukcja nadwozia składa się głównie z aluminium, kompozytów i włókna węglowego. Zaawansowane rozwiązania aerodynamiczne, takie jak regulowany spoiler, dyfuzor i elementy zwiększające docisk, zapewniają wyjątkową stabilność przy wysokich prędkościach. Zawieszenie wyposażone w regulowane amortyzatory adaptacyjne. Elektrycznie wspomagane układy kierownicze z systemem skrętnych tylnych kół (Rear Axle Steering), zwiększają precyzję prowadzenia i stabilność na zakrętach. Limitacja modelu ogranicza się do wyprodukowanych niewiele ponad 1 700 sztuk, czyniąc model wyjątkowo pożądanym.

 

Najszybsza rodzina świata z Duda-Cars

               Premierowe wydarzenia, to zawsze mnóstwo pozytywnych emocji, uśmiechu oraz dawka dodatkowej, motoryzacyjnej wiedzy na temat modeli z Gwiazdą na masce. W tym roku czekają nas jeszcze podobne wydarzenia, choćby premiera Nowej Klasy G (W465), także w wersji elektrycznej (N465). Czy pojawimy się tam, aby uczcić kolejną wersję ponadczasowej leGendy? Być może…

Powrót do listy artykułów

Polecane wpisy: