Każdy samochód jest inny.

Nawet gdy weźmiemy pod uwagę ten sam model i rocznik, to nie znajdziemy dwóch identycznych egzemplarzy. Samochody w trakcie swojego życia traktowane są różnie, jeżdżą w różnym klimacie, częściej lub wcale, po drogach zimą odśnieżanych solą, lub nad brzegiem oceanu, i każdy ze względu na swój unikatowy stan potrzebuje indywidualnego traktowania.
W Legends nie skupiamy się jedynie na kompleksowych pracach renowatorskich. Jesteśmy w stanie zaoferować dowolną składową całego procesu renowacji, jako osobną usługę. Usługę w zgodzie z technologią i w oparciu o oryginalną dokumentację techniczną danego modelu.

Renowacja

W Legends przywiązujemy szczególną uwagę do profesjonalnej, i jak najbardziej zgodnej z oryginałem odbudowy pojazdu. 

Posiadając zespół specjalistów, dzięki dostępowi do nowoczesnych narzędzi, bazy części zamiennych czy wyspecjalizowanego studia autodetailingowego, możemy zaproponować:

 • częściową renowację, 
 • odświeżenie powłoki lakierniczej lub wnętrza, 
 • kompletną odbudowę pojazdu.

Niezależnie, którą opcję wybierze klient, całemu procesowi towarzyszy dokumentacja zdjęciowa, tak aby na każdym etapie prac właściciel miał wgląd w postępy.

Jak przebiega renowacja samochodów Legends?

Wiemy jak ważnym i wieloetapowym procesem jest renowacja według najwyższych standardów, dlatego prace rozpoczynamy od rozłożenia samochodu na części pierwsze.

- przyjęcie samochodu, dokładna dokumentacja zdjęciowa i zdefiniowanie braków

- demontaż pojazdu i segregacja części

- po wykonaniu dokładnego spisu, dokonujemy selekcji części w zależności od ich stanu zużycia na następujące kategorie:

 • do wymiany 
 • do zamontowania 
 • do regeneracji

- rozpoczęcie prac blacharskich

- odbiór prac blacharskich przez lakiernika

- rozpoczęcie prac lakierniczych

Po zakończeniu prac blacharskich, nadszedł czas na naprawy mechaniczne samochodu:

 • naprawa zawieszenia
 • naprawa układu napędowego
 • naprawa układu paliwowego
 • naprawa instalacji elektrycznej

- naprawy galanterii:

 • naprawa tapicerki
 • naprawa elementów chromowanych
 • naprawa elementów drewnianych

Chcesz dowiedzieć się więcej o procesie renowacji? Kliknij przycisk poniżej!

Blacharnia

W kolejnych krokach, kiedy karoseria zostaje pozbawiona wszystkich zbędnych elementów wyposażenia i wnętrza, blaszany korpus samochodu trafia do oczyszczenia i zaczyna swoją czasochłonną wizytę w dziale blacharskim Legends.

Karoseria po oczyszczeniu ujawnia wszystkie swoje sekrety, wady i braki, ale to dla naszych specjalistów nie stanowi problemu. Dysponując wiedzą, doświadczeniem, technologią, a przede wszystkim gronem specjalistów, jesteśmy w stanie nie tylko naprawić, ale i odtworzyć zniszczony korozją element karoserii.

Posiadając dokumentację fabryczną danego modelu oraz ramę, która służy za wzór, jesteśmy w stanie odtworzyć nawet konstrukcję samochodu, zachowując standardy i procesy użyte przy jego produkcji.

Dowiedz się więcej

Lakiernia

Po zakończeniu prac blacharskich, karoseria trafia do specjalistów lakierniczych Legends. Lakierowanie pojazdu to nie tylko bogaty wybór produktów do lakierowania, ale również kabina bezpyłowa i coś bez czego żadna profesjonalna lakiernia nie osiągnie pożądanych efektów: strefa przygotowawcza. Dekontaminacja, odtłuszczanie, zabezpiecznanie, równanie powierzchni, odparowywanie i sezonowanie, to długotrwałe procesy, które wymagają precyzji.

Kiedy karoseria jest gotowa do malowania w kabinie bezpyłowej, lakiery i technologia zostaje wybrana i zatwierdzona, pojawia się na niej kolor z palety wybrany przez właściciela pojazdu.

Mechanika

Równolegle z procesem przygotowania karoserii do lakierowania i samego lakierowania, działy mechaniczne poddają renowacji elementy zawieszenia, odbudowują elementy układu napędowego, silnika i skrzyni biegów. Wszystko po to, aby montaż elementów mechanicznych, które umożliwiają przemieszczanie samochodu mógł być dokonany po zakończeniu procesu lakierowania.

Częściowo złożony samochód, jeszcze bez wnętrza, może wtedy bez problemu trafić na kolejne stanowiska.

Wnętrze

Wnętrza klasycznych mercedesów to dzieła sztuki użytkowej w niczym nie ustępujące kultowej i wyznaczającej trendy w motoryzacji sylwetce. Dlatego tak ważne jest aby wybór materiałów, procesów użytych do odnowienia elementów, bądź wybór nowych detali wnętrza był zgodny z zamysłem całego projektu. Osobny zespół dba o poprawny stan elementów wnętrza oraz galanterii samochodu poddanego pracom renowacyjnym.

Zadbamy o to by chromowane, drewniane, czy skórzane elementy wnętrza, znów wyglądały tak, jakby dopiero co wyszły z rąk rzemieślników fabryk Mercedes-Benz.

Kompleksowa usługa

Co zyskasz po powierzeniu nam swojego samochodu?
Dzięki kompleksowości naszej usługi, nie musisz się o nic martwić.

 • Odbierzemy Twojego klasyka ze wskazanego przez Ciebie miejsca, przed rozpoczęciem całego procesu renowacyjnego.
 • Podczas przeprowadzania procesu odnowy w każdym momencie będziesz miał dostęp do raportu z postępów z prac.
 • Po zakończeniu całego procesu samochód przejdzie szereg testów, abyś mógł się w pełni cieszyć swoją "nową" Gwiazdą.
 • Na koniec dostarczymy Twoje odrestaurowane, klasyczne auto we wskazane przez Ciebie miejsce wraz z całą dokumentacją.

Masz specjalne życzenie? Każdą renowację traktujemy indywidualnie i chętnie spełnimy Twoje prośby oraz wymagania.

Zakończenie procesu

Po kilkumiesięcznych pracach dedykowanych zespołów, powstaje wzorcowy Mercedes nie odbiegający od pierwowzoru, który opuścił fabrykę. Do wszystkich etapów renowacji właściciel samochodu otrzymuje bogatą dokumentację fotograficzną oraz możliwość monitorowania prac renowacyjnych online.

Wypełnij formularz

+ 48

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w przedmiotowym formularzu oraz kontakt w celach sprzedaży i marketingu przez Duda-Cars S.A. z siedzibą w Poznaniu przy ul. Ptasiej 4 oraz przez podmioty współpracujące z Duda-Cars S.A. w ramach grupy spółek zarządzanych przez Duda Holding z siedzibą w Warszawie przy ul. Królewskiej 16 oraz spółkom z grupy Daimler w tym Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Gottlieba Daimlera 1 za pośrednictwem wskazanych poniżej kanałów komunikacji:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej i materiałów promocyjnych środkami komunikacji elektronicznej (e-mail), w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Duda-Cars S.A. z siedzibą w Poznaniu (60-319), ul. Ptasia 4 oraz od podmiotów współpracujących z Duda-Cars S.A. w ramach grupy spółek zarządzanych przez Duda Holding z siedzibą w Warszawie przy ul. Królewskiej 16.
Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu, zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. prawo telekomunikacyjne, na udostępniony numer telefonu przez Duda-Cars S.A. z siedzibą w Poznaniu (60-319), ul. Ptasia 4 oraz przez podmioty współpracujące Duda-Cars S.A. w ramach grupy spółek zarządzanych przez Duda Holding z siedzibą w Warszawie przy ul. Królewskiej 16.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych w formie SMS na udostępniony przeze mnie numer telefonu od Duda-Cars SA z siedzibą w Poznaniu (60-319), ul. Ptasia 4, jak również od podmiotów współpracujących z Duda-Cars SA w ramach grupy spółek zarządzanych przez Duda Holding z siedzibą w Warszawie przy ul. Królewskiej 16.
Administratorem Danych Osobowych jest Duda-Cars SA z siedzibą w Poznaniu (60-319) przy ul. Ptasiej 4. Zapoznaj się z Polityką Przetwarzania Danych

Proces renowacji klasycznych Mercedesów w blacharni Legends.

Ogień, iskry i trzaski formowanej blachy. Tak właśnie wygląda pierwszy proces renowacji klasycznych Mercedesów w blacharni Legends. Zobacz w akcji naszych "rzeźbiarzy", którzy zgodnie ze sztuką i procesami typowymi dla danego modelu, przywracają karoserię samochodów do fabrycznego stanu.