Każdy samochód jest inny.

Nawet gdy weźmiemy pod uwagę ten sam model i rocznik, to nie znajdziemy dwóch identycznych egzemplarzy. Samochody w trakcie swojego życia traktowane są różnie, jeżdżą w różnym klimacie, częściej lub wcale, po drogach zimą odśnieżanych solą, lub nad brzegiem oceanu, i każdy ze względu na swój unikatowy stan potrzebuje indywidualnego traktowania.

Renowacja

Wiemy jak ważnym i wieloetapowym procesem jest renowacja według najwyższych standardów, dlatego prace rozpoczynamy od rozłożenia samochodu na części pierwsze. W nowoczesnych warsztatach w Golęczewie, po wykonaniu dokładnego spisu, dokonujemy selekcji części w zależności od ich stanu zużycia na następujące kategorie:

  • części kwalifikujące się do regeneracji,
  • części wymagające rekonstrukcji,
  • części fabrycznie nowe.

How do you renovate Legends cars?

Renovation of Legends is a multi-stage process conducted in line with the highest applicable standards. 

We begin our work by disassembling the car into individual parts at our modern workshop in Golęczewo. After taking a detailed inventory, we assign parts depending on their state of wear and tear to the following categories:

 

  • parts suitable for renovation,
  • parts that require reconstruction,
  • factory-new parts.

In the next few steps, the body is cleaned and sent to the Legends sheet metal department to undergo some time-consuming works. After the sheet metal work has been completed, the bodywork is transferred to the specialised Legends paint shop. At the same time, the mechanical teams renovate suspension components, rebuild the drivetrain, engine and transmission components. Another team ensures the right condition of interior elements and car accessories.

After several months of works completed by dedicated teams, an exemplary Mercedes is created, which does not differ from the original vehicle that came out of the Mercedes factory years earlier. For all stages of the renovation, the car owner is provided with extensive photographic documentation and an ability to monitor progress of the renovation works online.

Blacharnia

Kiedy karoseria zostaje pozbawiona wszystkich zbędnych elementów wyposażenia i wnętrza, blaszany korpus samochodu trafia do oczyszczenia i zaczyna swoją czasochłonną wizytę w dziale blacharskim Legends. Karoseria po oczyszczeniu ujawnia wszystkie swoje sekrety, wady i braki, ale to dla naszych specjalistów nie stanowi problemu. Dysponując wiedzą, doświadczeniem, technologią, a przede wszystkim gronem specjalistów, jesteśmy w stanie nie tylko naprawić, ale i odtworzyć zniszczony korozją element karoserii. Posiadając dokumentację fabryczną danego modelu oraz ramę, która służy za wzór, jesteśmy w stanie odtworzyć nawet konstrukcję samochodu, zachowując standardy i procesy użyte przy jego produkcji.

Lakiernia

Po zakończeniu prac blacharskich, karoseria trafia do specjalistów lakierniczych Legends. Lakierowanie pojazdu to nie tylko bogaty wybór produktów do lakierowania, ale również kabina bezpyłowa i coś bez czego żadna profesjonalna lakiernia nie osiągnie pożądanych efektów: strefa przygotowawcza. Dekontaminacja, odtłuszczanie, zabezpiecznanie, równanie powierzchni, odparowywanie i sezonowanie, to długotrwałe procesy, które wymagają precyzji.

Kiedy karoseria jest gotowa do malowania w kabinie bezpyłowej, lakiery i technologia zostaje wybrana i zatwierdzona, pojawia się na niej kolor z palety wybrany przez właściciela pojazdu.

Mechanika

Równolegle z procesem przygotowania i lakierowania, działy mechaniczne poddają renowacji elementy zawieszenia, odbudowują elementy układu napędowego, silnika i skrzyni biegów.

Wnętrze

Wnętrza klasycznych mercedesów to dzieła sztuki użytkowej w niczym nie ustępujące kultowej i wyznaczającej trendy w motoryzacji sylwetce. Osobny zespół dba o poprawny stan elementów wnętrza oraz galanterii samochodu poddanego pracom renowacyjnym.

Zadbamy o to by chromowane, drewniane, czy skórzane elementy wnętrza, znów wyglądały tak, jakby dopiero co wyszły z rąk rzemieślników fabryk Mercedes-Benz.

Zakończenie procesu

Po kilkumiesięcznych pracach dedykowanych zespołów, powstaje wzorcowy Mercedes nie odbiegający od pierwowzoru, który opuścił fabrykę. Do wszystkich etapów renowacji właściciel samochodu otrzymuje bogatą dokumentację fotograficzną oraz możliwość monitorowania prac renowacyjnych online.